hikayemiz

bizim küçük hikayemiz
Buradan baktığımızda yıldızlar ne kadar küçük ve büyüleyici, değil mi?
Ya da avcumuza konan küçük bir uğur böceği nasıl da tüm günümüzü neşelendirmeye yetiyor…
“Küçük” kavramında ne denli “büyük” mutluluklar ve sürprizler olduğunu keşfettiğimizde, Ventus’un hikayesi de şekillenmeye başladı.
Mesela; büyük şehirde yeterince “büyük” mutlulukların olmadığını, ruhumuzun büyük bir açlıkla doğaya kavuşmak istediğini fark ettik.
Hayatın “küçük anlar” bütününden ibaret olduğunu ve her şeyi doğaya borçlu olduğumuzu fark ettik.
Ventus Küçük Hotel & Glamping; sizi Türkiye’nin ilk cittaslow (yavaş şehir) ünvanlı bölgesi Seferihisar’da, kendi içinize bir yolculuğa davet ediyor.
Yavaşlayın, anda kalın ve tazelenin.
Olur da gece uyanırsanız göreceğiniz ilk şey sokak lambalarının ışığı değil, gökyüzündeki yıldızların pırıltısı olacak.
Burada misafirimiz olduğunuz süre boyunca şehrin kurallarını tersine uygulamayı unutmayın: Çimlere basın, meyveleri koparın, hayvanlara dokunun, yüksek sesle konuşun ve gülün.
Ege’nin en özel koylarının bulunduğu Sığacık & Akarca Plajları’na araç ile birkaç dakikalık mesafede bulunan yeni yaşam alanınızda, doğayla bütünleşebileceğiniz 3 bahçe oda, 2 teras oda ve 2 dome glamping çadırı var.
Her odanın ve dome glamping çadırının kendi öyküsü, elinizi uzattığınızda dokunabileceğiniz bir ağacı var.
Başta Seferihisar’ın dünyaca meşhur mandalinası olmak üzere birçok meyve ağacı, küçük bir bostan ve bize her gün benzersiz nakaratlar söyleyen tavuklarımız, horozlarımız, ördeklerimiz var.
Kendi bostanımız ve kümesimizden gelen organik besinlerle hazırlanmış, Ege’nin kendine has iyot kokusunun eşlik ettiği rengarenk bir kahvaltı var.
Ve bir ateş çukuru başında sizinle paylaşacağımız hatıralar ve dostluklar var.
İşte #BizimKüçükHikayemiz.